m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

WYJĄTKOWY GOŚĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BĄKOWICACH

 

Pod koniec marca miała miejsce wizytacja kanoniczna parafii Bąkowice przez bp prof. Andrzeja Siemieniewskiego, który pełni funkcję Biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej, jest Wikariuszem Generalnym i Biskupem Tytularnym Tuezi.

            W ramach tej wizytacji mieliśmy zaszczyt gościć tak dostojną Osobistość w murach Szkoły Podstawowej w Bąkowicach. Przybyłego gościa, w imieniu całej społeczności szkolnej, powitał Dyrektor Cezary Zając i przewodnicząca SU Angelika Piechura.

Następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez kol. Anetę Garkut i uczniów klas I i V, którzy w inscenizacji opartej na tekstach ks. Jana Twardowskiego przypomnieli postacie znanych świętych. Potem głos zabrał ks. Biskup, który w swym wystąpieniu nawiązał do treści inscenizacji i uzmysłowił zebranym, jak ważna jest „świętość” w naszym codziennym życiu. Spotkanie zakończyło się dokonaniem przez ks. Biskupa wpisu do Księgi pamiątkowej szkoły i udzieleniem wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

W drugiej części wizytacji ks. Biskup spotkał się z księdzem proboszczem, gronem pedagogicznym i pracownikami obsługi na uroczystej agapie, gdzie podczas rozmów można było doświadczyć ciepła i ojcowskiej troski czcigodnego Gościa.

                                                                                                          Renata Boduch

wstecz